Menu

Vozidlá SSV/UTV

SSV, Buggy a štvorkolky sú stroje, ktoré poskytujú skvelé terénne vzrušenie. Pre úplný pôžitok z jazdy a vysokú úroveň bezpečnosti sme pre vás pripravili sortiment terénnych dielov, oblečenia a príslušenstva.

Najobľúbenejšie výrobky

Každý, kto aspoň raz jazdil v teréne, vie, aký je tento šport nepredvídateľný. Pády, kamene vyletujúce spod kolies iných motoriek a opierky nôh zarývajúce sa do chodidla po každom pristátí na neistom teréne - to sú len niektoré z nebezpečenstiev, s ktorými sa musia vyrovnať topánky na crossové/enduro motorky. Dobrá crossová topánka by mala chrániť členkový kĺb pred vyvrtnutím a vykĺbením, mať podrážku, ktorá umožňuje bezpečné opretie chodidla o stupačky, a byť ergonomicky navrhnutá tak, aby ovládanie páčok radenia a brzdenia nebolo žiadnym problémom. Motocyklové topánky na enduro a cross samozrejme nie sú len o bezpečnosti, ale aj o pohodlí pri nosení. Pri výbere motorkárskych topánok na enduro/cross venujte pozornosť prispôsobeniu sa nohe, systému vetrania a typu materiálu použitého na vnútornej strane. Nezabudnite na štýl! Crossové/enduro topánky by mali dobre vyzerať. Nech už je váš motocyklový a terénny šatník akýkoľvek, určite nájdete tie správne topánky na cross/enduro. Výrobcovia si konkurujú nielen kvalitou použitých materiálov a inovatívnymi riešeniami, ale aj dizajnom a farebnými verziami cross/enduro topánok. Žiarivé farby, tlmené vintage tóny alebo snáď klasická čierna s chrómovými prackami? Čo sa týka výberu, crossová a enduro obuv prekonáva všetky očakávania.

Oblečenie

Jazdíte v teréne? Mali by ste sa vybaviť dobrým enduro oblečením, ktoré vám zaistí pohodlie a bezpečnosť pri horúčavách. Pri výbere enduro oblečenia venujte pozornosť niekoľkým faktorom vrátane pohodlia, dizajnu a kvality vyhotovenia. Nesmiete však zabúdať, že enduro alebo crossové oblečenie musí v prvom rade čo najviac minimalizovať zranenia pri páde alebo brodení sa krovím. Preto pri hľadaní vysnívaných kusov enduro oblečenia venujte pozornosť certifikáciám a materiálom chráničov/ochranných prvkov v nárazníkoch, kolenných chráničoch, ortézach, pancieroch atď. Nezabudnite, že crossové oblečenie nie sú len chrániče, ale aj rukavice, blúzy, nohavice a bundy. V ich prípade sa môžete vyblázniť so štýlom a konkrétne kusy oblečenia zladiť napríklad s motorkou. Enduro/cross oblečenie vždy prekvapovalo farebnými kombináciami a dizajnom, čím sa odlišuje od motocyklového oblečenia určeného na asfaltové cesty alebo dlhé vzdialenosti. Crossové oblečenie vám umožní na 100 % vyjadriť svoju povahu a vyniknúť na motokrosovej trati alebo v teréne jedinečným vzhľadom - s naším oblečením urobíte dojem! Nájdete tu crossové a enduro oblečenie od celého radu renomovaných výrobcov, ako sú Fox, Leatt a Thor.

Okuliare na motorku

Krížové okuliare sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého, kto sa vydáva mimo vyšliapaných ciest do požiarnického terénu. Poskytujú bezpečnosť aj pohodlie pri jazde v teréne. Enduro okuliare by mali mať zorník odolný proti poškriabaniu a odlamovací nástavec, ktorý v zlomku sekundy obnoví plnú viditeľnosť - nevieme si bez nich predstaviť súťaženie! Pri jazde v náročných podmienkach oceníte aj dobrú priedušnosť crossových okuliarov. Tvar rámu a tesniaca pena minimalizujú tlak a obmedzujú vnikanie prachu pod okuliare. Pri výbere vysnívaných enduro okuliarov venujte pozornosť aj remienku. Mal by byť pevný a mať silikónový povlak, aby crossové/enduro okuliare bezpečne držali na vašej prilbe.

Vyrážate do terénu alebo na motokrosovú trať? Potrebujete robustnú prilbu na cross-country, ktorá ponúka vysokú úroveň bezpečnosti a jazdného komfortu. Dobré prilby na korzovanie sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, účinným systémom vetrania a dôstojnou konštrukciou (napr. viacvrstvová škrupina z rôznych vlákien). Prilby na cross a enduro by navyše mali mať hľadáčik, ktorý chráni pred slnkom a kamienkami odletujúcimi spod kolies iných motoriek, čím sa zvyšuje bezpečnosť jazdy. Pri výbere vysnívanej enduro/crossovej prilby venujte pozornosť aj zapínaniu. Mnohí z nás si nevedia predstaviť jazdu v teréne bez DD zapínania - našťastie ide o veľmi obľúbené riešenie. Celkovo možno povedať, že prilby na cross nie sú len o štýle, vďaka ktorému vyniknete v teréne a na motokrosovej trati, ale predovšetkým o bezpečnosti a pohodlí pri jazde mimo spevnených ciest.

Termoaktívna bielizeň

Termoprádlo si už niekoľko rokov získava popularitu medzi terénnymi motocyklistami. Spočiatku výrobcovia svoje výrobky zameriavali na tých, ktorí vyrážajú na cesty v chladnejšom počasí, ale časom sa na trhu začala objavovať termoprádlo, ktoré zvyšuje tepelný komfort aj v letných horúčavách. V súčasnosti je termoprádlo pokročilým výrobkom, ktorý je nevyhnutnou prvou vrstvou motocyklovej výbavy - pre motokrosových a enduro jazdcov, ako aj pre cestných motorkárov. Termoprádlo účinne vytláča vlhkosť von, čo v kombinácii s ventilačnými zónami a bezšvovou konštrukciou zaručuje vysokú úroveň pohodlia bez ohľadu na terén alebo tempo jazdy. Navyše, keď sa vydáte na enduro výlet, termoprádlo sa dobre kombinuje s inými aktivitami, takže budete môcť bez obáv vyraziť na trekking alebo lezenie bez toho, aby ste sa museli prezliekať. Na druhej strane je termoprádlo nepostrádateľnou výbavou pri lyžovaní alebo snowboardingu, najmä súpravy vyrobené z merino vlny.

Chrániče

Krížové chrániče sú nevyhnutné, ak sa chcete vrátiť z výletu v teréne v jednom kuse a pokračovať vo svojej terénnej záľube. Chrániče, ortézy, nárazníky, stabilizátory krku a panciere - výber krížových chráničov je obrovský, čo znamená, že existuje aj veľa spôsobov, ako zvýšiť bezpečnosť. Najobľúbenejšie enduro chrániče sú od značiek ako Fox, Leatt a Acerbis. Pri výbere krížových chráničov venujte pozornosť certifikácii chráničov, systému vetrania a kvalite vyhotovenia. Pamätajte, že čím tvrdšie jazdíte a čím pôsobivejšie akcie na motokrosovej trati robíte, tým viac by ste sa mali vyzbrojiť a siahnuť po kvalitnejších crossových chráničoch. Ďalšími kritériami pri kúpe enduro chráničov sú systémy zapínania a vzhľad. Rovnako ako ostatné crossové/enduro chrániče (napr. prilby a topánky), aj crossové chrániče sa vyrábajú vo fenomenálnom štýle a rozmanitých farebných prevedeniach.