Menu

pre ŠPORTa

Rýchle zákruty a ešte rýchlejšie rovinky - aj to sa nám páči! Pre všetkých fanúšikov športovej jazdy sme pripravili ponuku, v ktorej nájdu všetko pre seba a svoju motorku.

Najobľúbenejšie výrobky

Oblečenie

Vysokorýchlostné zákruty na horských serpentínach? Výlet na pretekársku dráhu? Ak vlastníte športovú motorku, stretnete sa s mnohými situáciami, v ktorých sa vám bude hodiť odolné motocyklové oblečenie. Športové oblečenie na motorku by malo byť odolné, pohodlné a predovšetkým bezpečné. Certifikované chrániče, chránič chrbta, slidery alebo hrubá prírodná koža sú len začiatkom. Moderné športové motocyklové oblečenie obsahuje aj aramidové vlákna, multifunkčné membrány a dvojité alebo trojité švy. Táto kombinácia robí z motorkárskej kombinézy alebo koženej športovej bundy odev, ktorý poskytuje hmatateľnú ochranu pri porezaní a znečistení, o akej sa žiadnemu motorkárovi ani nesníva.

Topánky na športovú motorku by mali byť ľahké, odolné a bezpečné. Koniec koncov, práve na týchto strojoch dosahujeme najvyššie rýchlosti, a preto čelíme najväčšiemu nebezpečenstvu počas šmyku. Pri výbere topánok na športovú motorku sa uistite, že majú certifikované chrániče a klzáky, ktoré chránia vaše nohy a holene pred nárazom a ďalšími následkami pádu. Odporúča sa vyberať modely vyrobené z hrubej prírodnej kože alebo moderných syntetických materiálov. Nech už je materiál akýkoľvek, vaše pohodlie určite zvýši plne vodotesná a protišmyková podrážka. Chystáte sa na dlhšiu cestu za športom? Nezabudnite sa vybaviť športovými topánkami na motorku, ktoré rýchlo schnú a zaručujú dobrú cirkuláciu vzduchu.

Motocyklový batoh je nepostrádateľným doplnkom, ktorý by mal mať v šatníku každý fanúšik motoriek. Má prepravnú funkciu (môžete v ňom denne nosiť notebook, fotoaparát a dokumenty a na cesty sa vám doň zmestí praktická súprava náradia alebo zásoby), ale niektoré modely motorkárskych batohov ponúkajú oveľa viac. Certifikovaný chránič chrbta na zvýšenie bezpečnosti v prípade pádu alebo camelbak, aby ste nemuseli zastavovať na doplnenie paliva, tromfnú z hľadiska funkčnosti klasické batohy. Sami sa môžete presvedčiť, že batoh na motorku je pri jazde na jednokolke konkrétnym komfortom. Navyše môže efektívne dotvoriť váš motocyklový vzhľad! Tým, že si ho vezmete so sebou do mesta, podčiarknete svoju lásku k motorkám.

Športové motocykle sú na cestách zvyčajne namáhané. Niet divu, veď sú navrhnuté tak, aby jazdcovi poskytli poriadnu dávku vzrušenia! Nezabúdajte však, že rýchla jazda, vzrušujúce zrýchľovanie a prudké zmeny tempa veľmi zaťažujú motor, odpruženie, brzdy a ďalšie systémy vášho stroja. Preto má zmysel vyberať si vysokokvalitné motocyklové diely z overeného zdroja. V Gmoto nájdete športové motodiely od renomovaných výrobcov, ktoré vám umožnia roztiahnuť krídla na ceste aj na pretekárskej trati. Tým, že sa rozhodnete pre nákup dielov na motorku od uznávaných značiek, zabezpečíte si bezpečnosť, pohodlie a radosť z jazdy. Veď nikto z nás nemá rád, keď sa stroj pokazí na dlho očakávanom výlete alebo počas dňa na okruhu, keď nemôžeme zlepšiť svoj výkon a namiesto toho sme nútení sa s motorkou piplať v paddocku.

Pneumatiky

Pneumatiky sú jediným kontaktným bodom medzi motocyklom a cestou. To je najlepší argument pre to, aby boli kvalitné, v čo najlepšom stave a maximálne prispôsobené podmienkam, v ktorých jazdíte. Pneumatiky pre športovú motorku sú naozaj širokou kategóriou. Nájdete tu pneumatiky pre športové motocykle určené na pretekársku trať (bez homologizácie) a homologizované modely pre verejné komunikácie. Pneumatiky pre športové motocykle by mali byť ľahké (čím nižšia hmotnosť, tým nižší valivý odpor), odolné (správna zmes zaručuje odolnosť pri veľmi veľkom zaťažení) a mali by mať dezén, ktorý zabezpečuje vynikajúci odvod vody (takže za mokra získate maximálnu priľnavosť). Navyše by konštrukcia športovej motocyklovej pneumatiky mala zaručovať stabilnú trajektóriu pri úplnom zložení a technológiu, ktorá umožňuje rýchly nájazd. Športové motocyklové pneumatiky nájdete v ponuke značiek Dunlop, Pirelli, Continental, Bridgestone a Michelin.

Príslušenstvo

Príslušenstvo na motorku posunie vaše potešenie z jazdy, bezpečnosť a pohodlie na vyššiu úroveň. Uľahčujú cestovanie (napr. držiak na telefón a navigáciu alebo praktická taška na palivovú nádrž, tzv. tankbag), znižujú riziko krádeže (napr. zámok brzdového kotúča s alarmom, kotva proti krádeži alebo reťaz proti krádeži) a pomáhajú udržiavať motorku v čistote (napr. kryt na motorku). A to je len začiatok! V našom obchode nájdete príslušenstvo pre váš športový motocykel z mnohých ďalších kategórií vrátane chráničov proti nárazu, interkomov a tréningových pomôcok na zlepšenie vášho výkonu na pretekárskej trati.

Garážové výrobky

Servis športového motocykla po výjazde na pretekársku trať alebo dynamickom výlete v horských serpentínach je záležitosť, ktorú nemôžete prehliadnuť. V konečnom dôsledku ide o vašu bezpečnosť a potešenie, na ktoré sa tešíte pri ďalších výletoch. Medzi užitočné garážové produkty pre majiteľov športových motocyklov patrí stojan na kyvnú vidlicu alebo koleso, adaptéry/valčeky a deky na ohrievanie pneumatík, ktoré udržia vaše pneumatiky v teple počas dňa na okruhu. Nezabudnite na dielenské náradie a príslušenstvo, s ktorým budete robiť servis a opravovať poruchy. Športový motocykel je kombináciou adrenalínu, zrýchlenia a rýchlosti. Postarajte sa o to, aby bolo jeho používanie bezpečné a príjemné.

Lifestyle - Casual - bežné oblečenie

Radi denne zdôrazňujete svoj motocyklový talent? My tiež! Zostavili sme pre vás širokú ponuku každodenného motorkárskeho oblečenia, aby sa z vášho šatníka šírila vôňa spálenej gumy a benzínu. Tričká na motorku, mikiny a čiapky sú len niekoľkými príkladmi doplnkov pre skutočných petrolheadov!

Športová motocyklová prilba by mala byť bezpečná, pohodlná a ľahká. Akými kritériami by ste sa mali pri kúpe riadiť? Veľa závisí od toho, kde budete prilbu na motorku najčastejšie používať. Ak sa chystáte na pretekársku trať, vyberte si špičkové škrupiny, aby bola vaša hlava chránená na najvyššej možnej úrovni (to isté platí pre motocyklové oblečenie, topánky a rukavice). Ak si vyberáte motocyklovú prilbu na verejné komunikácie, venujte pozornosť zvukovej izolácii, hmotnosti (čím ľahšia škrupina, tým menšia únava krku) a pohodliu pri nosení. Samozrejme, nezabúdajte na bezpečnosť. Bezpečnosť by mala byť vždy na najvyššej možnej úrovni, bez ohľadu na to, kde jazdíte.

Termoaktívna bielizeň

Termoaktívna spodná bielizeň sa postará o váš tepelný komfort. V chladnejších dňoch účinne zahreje vaše telo (najmä modely z merino vlny) a v horúcom počasí zníži teplotu pri vašom tele až o 1 stupeň Celzia. Termoprádlo na motorku znamená aj menšie riziko odierania (vďaka bezšvovej konštrukcii) a väčšiu sviežosť (ióny striebra a ďalšie riešenia minimalizujú rast baktérií zodpovedných za nepríjemný zápach). Termoprádlo sa navyše hodí aj na iné aktivity, ako je treking, lyžovanie/snowboarding alebo beh, takže ho budete môcť používať počas celého roka.

Boli športové motocykle stvorené na cestovanie? Nie, ale to neznamená, že si ich nemôžete vziať na dlhší výlet! Pre motocyklistov, ktorí radi najazdia veľa kilometrov a zároveň udržiavajú dynamické tempo, sme vyvinuli rad batožiny na motorku prispôsobenej pre športové motocykle. Motocyklová batožina pre športový motocykel sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, aerodynamickým dizajnom na zníženie odporu vzduchu a vysokou funkčnosťou. V našom sortimente nájdete okrem iného bočné kufre, tašky na palivovú nádrž (tankbag) a tašky na sedadlo spolujazdca. Pozrite si, čo sme pre vás pripravili, a vyrazte na cesty!

Športové rukavice na motorku by sa mali vyznačovať vysokou úrovňou bezpečnosti, pohodlným nosením a vynikajúcou ergonómiou. Rýchle ovládanie pák, plný cit pre motorku a správna ochrana rúk v prípade pádu sú veci, bez ktorých rýchla jazda neprichádza do úvahy. Športové rukavice na motorku sú aj o štýle, vďaka ktorému na ceste vyniknete, a o najmodernejších riešeniach, ktoré vás zavedú do sveta inovatívnych materiálov a technológií. Vyberte si svoje obľúbené športové rukavice na motorku a zažite adrenalín na verejných cestách alebo na pretekárskej trati.

Výfukový systém

Dajte celému okoliu vedieť, že sa chystáte na cestu! Športový tlmič výfuku na motorku vám umožní zvýšiť výkon motora a dodá vám zvuk, o akom ste vždy snívali. Navyše vám tlmič výfuku na motorku umožní zlepšiť vzhľad vášho športového stroja. V našej ponuke nájdete tlmiče hluku na motorku od značiek ako IXIL, Dominator, LeoVince, Arai a Akrapovic. Skrátka, máte si z čoho vyberať! Dodajte svojej motorke čistokrvný charakter a my sa vám ozveme na cestách.