Menu

pre motocykle Adventure

Radi skúmate neznámy terén a mapujete nové trasy? Nájdete tu všetko, čo vy a vaša motorka potrebujete na zdolanie tých najnáročnejších expedícií.

Najobľúbenejšie výrobky

Prechody cez rieky, fascinujúce singletracky v neúrodných stepiach a náročné stúpania v horách, o ktorých si myslíme, že na ne svet zabudol. To je len niekoľko okolností, z ktorých sa počas expedície môžete dostať suchou nohou. Dobrodružná obuv na motorku by mala byť pevná, nepremokavá a bezpečná; koniec koncov, nikdy neviete, čo prinesie dobrodružstvo na druhom konci sveta. Máme pre vás rad motorkárskych topánok pripravených na tie najťažšie výzvy, ktoré sme sami otestovali okrem iného počas enduro a dobrodružných expedícií do Kirgizska, Mongolska, Rumunska, Tadžikistanu a Nórska.

Oblečenie

Oblečenie na dobrodružnú motorku musí byť pripravené na všetko, s čím sa môžete na expedícii stretnúť. V silnom daždi príde vhod nepremokavá membrána a neoprénový golier; v horúčavách poskytne úľavu výkonný ventilačný systém a sieťovaná podšívka; a v prípade zašpinenia sa osvedčia certifikované chrániče, vonkajší materiál Cordura a aramidové vlákna. Bez ohľadu na to, akým smerom sa vydáte, oblečenie na motorku Adventure bude verným spoločníkom na cestách, na ktorého sa môžete spoľahnúť. Na Gmoto nájdete okrem iného expedičné motocyklové oblečenie značiek Rebelhorn, Adrenaline, Modeka, SPIDI a RST.

Motocyklový batoh je nevyhnutnou súčasťou každej expedície. Unesie zásoby, doklady, vreckovú súpravu motorkárskeho náradia, fotoaparát a ďalšie drobnosti, ktoré sa oplatí mať vždy po ruke. Motocyklový batoh však nie je len o preprave vašich vecí, ale aj o väčšom pohodlí a bezpečnosti jazdy. Batohy s camelbakom (zásobníkom na vodu) vám umožnia doplniť tekutiny bez zastavenia, zatiaľ čo certifikovaný chránič chrbta zabudovaný v niektorých modeloch minimalizuje následky pádu. Motocyklový batoh sa vám bude hodiť aj vo chvíľach, keď zosadnete z motorky a budete skúmať okolie, pričom stále budete mať pri sebe svoje najcennejšie veci.

Náhradné diely

Počas expedície nesmiete zabudnúť na náhradné diely na motorku. Práve tie vám zachránia kožu pri prejazde zabudnutými oblasťami zemegule, kde nemusí byť k dispozícii dobre vybavená motorkárska predajňa alebo dielňa. Navyše sú náhradné diely na motorku rovnako dôležitým faktorom pri príprave. Pri príprave na životnú cestu sa neoplatí brať polovičaté opatrenia, preto si vyberte motodiely od spoľahlivých výrobcov, ktorí zaručujú kvalitné spracovanie a robustné materiály. Tu nájdete veľký výber dielov na motorky pre stroje Adventure.

Pneumatiky

Chystáte sa na životnú cestu? Nezabudnite, že pneumatiky motocykla sú jedinou časťou vášho stroja, ktorá prichádza do priameho kontaktu s vozovkou. Poskytujú vám správnu trakciu v náročnom teréne, krátku brzdnú dráhu a priľnavosť na mokrom asfalte, preto by mali byť v špičkovom stave. Navyše, motocykel zaťažený turistickou výbavou opotrebováva svoje pneumatiky rýchlejšie, preto si dvakrát rozmyslite, či ich chcete vymeniť, skôr než vyrazíte na cestu. V ponuke nájdete motocyklové pneumatiky pre každý typ terénu, od asfaltu až po púštny piesok.

Príslušenstvo

Na expedícii budete potrebovať príslušenstvo na motorku, aby bola vaša jazda bezpečnejšia a pohodlnejšia. Oblek do dažďa, prenosný kompresor, súprava náradia a vedrá na pneumatiky sú len niekoľkými príkladmi pomôcok, ktoré vám v divočine zachránia kožu. Predtým, ako sa vydáte na cestu, dobre si premyslite, čo potrebujete a do akých oblastí sveta sa chystáte, a potom začnite skúmať rozsiahlu ponuku príslušenstva na motorku. Nech vás na ceste nič neprekvapí!

Garážové výrobky

Výlety na motorke nie sú ničím výnimočným, preto by váš stroj mal byť dôkladne pripravený. Garážové výrobky (vrátane náradia, stojanov a zdvihákov) vám umožnia v krátkom čase vykonať dôkladnú kontrolu motocykla, po ktorej bude nasledovať servis a odstránenie porúch. Nenechajte úspech svojej výpravy v rukách náhody a buďte pripravení na všetky výzvy, ktoré vám váš zvolený smer prinesie. Vyberte si kvalitné garážové výrobky a nenechajte sa zaskočiť.

Motocyklová prilba ADV by mala byť odolná, bezpečná a funkčná. Koniec koncov, vydávate sa v nej na dobrodružnú cestu, kde sa môže stať čokoľvek. Na cestách sú najlepšie prilby maxi, integrálne a enduro. Rozhodnite sa pre model so štítom, slnečnou clonou a vynikajúcim systémom vetrania. Dôležitá je aj škrupina. Viacvrstvový kompozit s certifikovanou výplňou a DD zapínaním vydrží útrapy každej expedície. Počas ciest do Kirgizska, Mongolska, Tadžikistanu, Nórska a na Sibír sme testovali motocyklové prilby značiek Airoh, Bell, Caberg a Shark, ktoré samozrejme nájdete v našej ponuke.

Termoaktívna bielizeň

Termoaktívna spodná bielizeň je nevyhnutnou súčasťou expedičného oblečenia. Vďaka svojej bezšvovej konštrukcii nespôsobuje odreniny, udržuje vás dlhšie svieže (ióny striebra a špeciálne materiály obmedzujú množenie baktérií zodpovedných za nepríjemný zápach) a zahrieva telo počas ranných mrazov a nekonečného dažďa. Navyše niektoré modely umožňujú ochladzovanie tela počas horúčav, čím znižujú teplotu na tele až o 1 stupeň Celzia! Verte nám, termoprádlo nadobro zmení vaše zážitky na motorke.

Keď sa balíte na náročnú expedíciu, vyberiete si len to najpotrebnejšie, aby ste ju mohli absolvovať bezpečne, pohodlne a príjemne. Počas cesty tieto predmety nadobúdajú úplne nový význam; bez nich by cesta nemusela byť úspešná. Preto sa ich oplatí dobre chrániť výberom pevnej, odolnej a ergonomickej batožiny na motorku. Hliníkové bočné kufre, plastový stredový kufor alebo snáď rollbag z nepremokavého materiálu? Výber je obrovský, rovnako ako naša ponuka batožiny na motorku na výlety, cesty a výlety okolo komína.

Ruky sú pri jazde na motocykli jednou z najviac exponovaných častí tela. Pri jazde v teréne sú vystavené nárazom vetra, dažďa a najrôznejších prekážok, preto sa ich oplatí dobre chrániť. Rukavice na dobrodružnú motorku by mali byť vyrobené z odolného materiálu, ktorý zvládne následky pádu v teréne aj na asfalte, a mali by byť plne odolné voči vetru a vode. Odporúča sa vybrať model s vysokou manžetou a vetracími zónami, ktoré výrazne zvyšujú pohodlie pri jazde. Vyberte si rukavice na motorku, ktoré sa hodia na váš nadchádzajúci výlet, a vyrazte na cestu!